Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky občana Pepíka Sokolovského Jiřímu Korbelovi

29. 9. 2014

Dovolte mi položit několk otázek Vám, jakožte lídrovi volební strany Změna pro Sokolov.

JS Co Vás v Sokolově nejvíce "pálí"?

JK Je to nejedna věc, ale ta nejtíživější je určitě odchod mladých lidí. Není zde perspektiva zaměstnání, bydlení není až tak ožehavý problém, protože se město vylidňuje, je přebytek bytů k prodeji nebo k pronájmu. To mám za zlé současném uvedení a i těm předchozím, že není vidět snaha strategického plánování nebo nějaká vize rozvoje uváděná v život. Nevíme, co tady bude za 5 nebo 15 let. Nejsou zde zóny pro rozvoj průmyslu, regionální spolupráce úřadů a velkých zaměstnavatelů vázne. Nechci se nikoho dotknout, ale o starosedelské průmyslové zóně se mluví už řadu let a situace graduje nerozhodností Sokolovské uhelné.

JS: Jaká je Vaše životní a politická cesta?

JK: K politice jsem se dostal jak nespokojený občan v roce 1997, kdy jsem vstoupil do ČSSD. V následujícím roce jsem byl zvolen do sokolovského zastupitelstva, kde jsem během volebního období získal cenné životní zkušenosti. Práce v komisích i výborech je zajímavá a člověk může leccoc ovlivnit a připomínkovat. Bohužel mne zklamala personální vnitrostanická politika a i to byl důvod, proč jsem z ČSSD vystoupil. Celou mojí politickou komunální kariéru provázel zájem o životní prostředí, kdy jsem spolu s několika příznivci založili v roce 1999 ekologické sdružení Natura 99.  Další politická zkušenost mne přivedla do Strany zelených. Od neúspěšných voleb v roce 2010 jsem se zařekl, že už do žádné politické strany nevstoupím a z toho jsem neslevil. Zajímavou zkušeností byla kampaň pro volby do Senátu ČR, kdy jsem chtěl voliče oslovit jako nezávislý kandidát. Zajímavá je skutečná překážka pro tuto kandidaturu a to je shromáždění min. 1000 podpisů s rodnými čísly. To byla pro mne opravdu škola života. "Slabším" odvarem bylo shromáždit pro komunální volby min. 1672 podpisů sokolovských spoluobčanů, což je 7% z obyvatelstva.

Co se týká profesí, těch jsem vystřídal řadu. Je to pro mne určitá výzva, vždy vyzkoušet něco nového. Poslední zaměstnání, kdy pendluji do příhraničního Mitterteichu, mne za poslední 3 roky také lecčemu naučilo. Před tím jsem zkoušel provozovat ekologické centrum, ale dobrovolnická činnost člověka neuživí. Jako pracovník firmy Libatex jsem se za těch několik let i ve funkci jednatele také lecčemu přiučil.  

JS: Staré náměstí je historicky určené k obchodování - každý dům má v přízemí prodejní prostory. Dnes je tam mrtvo a na celém náměstí není ani jeden bankomat. Co s tím hodláte udělat?

JK: Nemůžeme nařizovat soukromníkům, co a jak mají prodávat. Vedení současné i ta bývalá udělali ze Starého náměstí mrtvou zónu. Před rekonstrukcí sem zajížděly autobusy a do dneška slýchávám argumenty, že to dlažba nevydrží, tedy znovu otevření pro autobusy. Asi to už není o autobusech, ale o systému parkování, současné vedení se vydalo cestou parkovacích automatů, což osobně považuji za obrovskou chybu. Restaurace jsou omezovány otevírací dobou pro tzv. zahrádky a navíc poplatek za jejich zábor je také nemalý. Kulturní léto je krásná věc, ale proč jenom na jednom konci? V úterý u kostela, ve čtvrtek na 2.konci ... Pokud by zde město vlastnilo nemovitosti, potom lze něco vymýšlet. Přemístění knihovny je v nedohlednu, přemístění trhovců od tržnice se také nestalo a tak zůstalo pouze u snahy. 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

ZMĚNA PRO SOKOLOV

zmenaprosokolov@email.czArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 30909
Měsíc: 353
Den: 16